22 sierpnia, 2021

Balony lateksowe na imprezę firmową – o czym nie można zapomnieć?

Wszyscy choć raz mieliśmy kontakt z balonami lateksowymi – czy to jako dzieci, czy już osoby dorosłe. Od dawna wykorzystuje się je w celach marketingowych i dziś zaliczamy je do kategorii najskuteczniejszych nośników reklamy. Wszechstronność baloników pozwala stosować je do promocji praktycznie każdego brandu, niezależnie od tego, do jakiej grupy docelowej adresuje swoją ofertę, jaki buduje wizerunek i na jakiej półce cenowej się znajduje. Balony lateksowe doskonale sprawdzają się zwłaszcza podczas różnego rodzaju imprez firmowych – gal, eventów otwarcia, wydarzeń jubileuszowych, festynów itd. Ważne jest natomiast to, aby zadbać o prawidłowe dopasowanie balonów do konkretnej imprezy i tym samym maksymalne wykorzystanie ich potencjału marketingowego. Kilka najważniejszych wskazówek znajdziesz w naszym poradniku.

Wygląd balonów lateksowych

Balony lateksowe mogą mieć różne kształty i wymiary. Przykładowo: w Grupie Luxpol zamówisz balony o średnicy 25 centymetrów, 30 centymetrów, 35 centymetrów, 90 centymetrów, jak również bardzo efektowne balony lateksowe w kształcie serca. Tak szeroki wybór pozwala nie tylko idealnie dopasować wygląd balonów do charakteru konkretnej imprezy, ale też do kreowanego wizerunku marki oraz wyróżnić je na tle gadżetów, z których korzysta już Twoja konkurencja.

Wybierając balony lateksowe na imprezę firmową koniecznie zwróć uwagę na to, aby korelowały one z samym wydarzeniem również pod względem kolorystycznym. Grupa Luxpol oferuje balony w wielu wariantach koloru bazowego. Jeśli na przykład potrzebujesz tych gadżetów na wydarzenie wieczorowe, oficjalne, to dobrym pomysłem będzie zastosowanie balonów o ciemnej barwie. Z kolei na imprezę rodzinną, dla pracowników, odbywającą się w ciągu dnia, lepszym wyborem będą balony w kolorach pastelowych, typowo zabawowych.

Czytelność i atrakcyjność elementu graficznego

W Grupie Luxpol możesz zamówić balony lateksowe z nadrukiem wykonanym technologią sitodruku. Do wyboru masz 8 kolorów, co pozwala nanieść na powierzchnię balonów praktycznie dowolny projekt graficzny. Kluczowe znaczenie ma tutaj to, aby zadruk był dobrze widoczny i czytelny nawet ze sporej odległości. Dzięki temu na przykład logo Twojej marki biznesowej zostanie zapamiętane przez uczestników imprezy, a także zauważone przez osoby postronne.

Rada

Jeśli masz już projekt graficzny, który ma zostać naniesiony na balony lateksowe, to skonsultuj z naszymi specjalistami jego czytelność. Może on wymagać wprowadzenia drobnych poprawek, na przykład zmiany kolorystyki.

Efektowne dekoracje z balonów

Balony lateksowe kojarzą się nam przede wszystkim z gadżetami, które rozdaje się uczestnikom jakiegoś wydarzenia. Tymczasem śmiało można je wykorzystać, jako osobne elementy dekoracyjne. Z balonów da się stworzyć efektowne elementy scenografii, witające uczestników imprezy i tym samym znakujące wejście do siedziby firmy czy lokalu, w którym odbywa się wydarzenie. Warto pokusić się tutaj o kreatywne podejście do tematu, aby dzięki temu zyskać bardzo atrakcyjne konstrukcje wpływające na profesjonalizację wizerunku marki przedsiębiorstwa.

Wystarczająca liczba balonów przeznaczonych do rozdawania

Balony lateksowe są często rozdawane uczestnikom imprez firmowych – czy to wprost (na przykład przez hostessy), czy pośrednio poprzez ich udostępnienie przy stolikach, w szatni, przy wejściu etc. Wiedząc o tym, że goście wydarzenia będą chcieli zabrać takie baloniki do domu i wręczyć je dzieciom, trzeba koniecznie zadbać o ich wystarczającą liczbę.

Na szczęście balony lateksowe należą do najtańszych gadżetów reklamowych, dlatego dobrze będzie zamówić ich więcej, niż wynikałoby to z liczby zaproszonych gości. Nawet jeśli po imprezie zostanie sporo baloników, to zawsze będzie można je rozdać pracownikom czy wykorzystać podczas kolejnej akcji marketingowej (o ile umieszczone na nich nadruki będą wciąż aktualne).

Jakość wykonania

To, że baloniki lateksowe są względnie tanie i zawsze produkowane z tego samego materiału (czyli oczywiście lateksu) wcale nie oznacza, że nie trzeba zwracać uwagi na ich jakość. Akcentujemy tutaj przede wszystkim klasę nadruku, który powinien być trwały, niebrudzący oraz odporny na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne oraz niekorzystne czynniki środowiskowe (np. promieniowanie słoneczne). Zalecamy więc, aby produkcję balonów powierzyć renomowanej firmie cieszącej się dobrymi opiniami klientów – Grupa Luxpol jest do Twojej dyspozycji.

Balony lateksowe spełniające opisane kryteria staną się bardzo skutecznym narzędziem marketingowym Twojej firmy. Co ważne, nadal będą atrakcyjnie wycenione i tym samym bezproblemowo dostępne nawet dla przedsiębiorstw dysponujących ograniczonym budżetem na promocję.

Wysokiej jakości balony lateksowe z nadrukiem zamówisz w Grupie Luxpol. Już teraz skontaktuj się z nami i zapytaj o indywidualną ofertę dla Ciebie. Pamiętaj, że dzięki zaawansowanym technologiom produkcji jesteśmy w stanie zagwarantować nie tylko perfekcyjne wykonanie, ale również krótkie terminy realizacji zamówienia.