5 października, 2021

Bramy pneumatyczne – poznaj ich najważniejsze zalety

Bramy pneumatyczne są zaliczane do kategorii wielkoformatowych nośników reklamy. Doskonale znamy je z różnego rodzaju wydarzeń sportowych czy okazjonalnych, jak targi, festyny, koncerty, imprezy branżowe etc. Coraz więcej firm inwestuje w te nośniki doceniając fakt, iż stanowią one efektowny i doskonale widoczny element promocyjny. Jeśli więc szukasz atrakcyjnej formy reklamy zewnętrznej, to koniecznie weź pod uwagę właśnie bramę pneumatyczną, którą możesz zamówić w Grupie Luxpol.

Gdzie i kiedy wykorzystuje się bramy pneumatyczne?

Bramy pneumatyczne są nieodłącznym elementem wydarzeń sportowych. Zdecydowanie najczęściej wykorzystuje się je w celu oznakowania startu oraz mety, na przykład podczas wyścigu kolarskiego, imprezy triathlonowej czy maratonu. Oczywiście jest w tym konkretny cel marketingowy – firmy sponsorujące wydarzenie mogą umieścić swoją reklamę na powierzchni bramy pneumatycznej, co zapewnia im doskonałą ekspozycję oraz widoczność w kluczowych, transmitowanych przez telewizję momentach.

Jednak zastosowanie bram pneumatycznych wcale nie ogranicza się tylko do imprez sportowych. Są one na tyle uniwersalnymi nośnikami reklamy zewnętrznej, że można je wykorzystywać praktycznie zawsze wtedy, gdy chcemy zapewnić swojej marce dobrą widoczność w tłumie uczestników jakiegoś wydarzenia. Mogą to być koncerty, festyny, targi, konferencje, wszelkiego rodzaju imprezy okolicznościowe, akcje specjalne prowadzone na świeżym powietrzu itd.

To warto wiedzieć

Bramę pneumatyczną śmiało można wykorzystać również wewnątrz budynków – na przykład hali sportowej czy centrum targowego.

Warto w tym miejscu wspomnieć o tym, że bramy pneumatyczne nie muszą być traktowane wyłącznie w kategorii nośnika reklamy. Bardzo często wykorzystuje się je w celach informacyjnych – duża powierzchnia zadruku oraz spore gabaryty samego nośnika sprawiają, że umieszczony na nim komunikat jest widoczny nawet ze znacznej odległości. Dlatego bramy pneumatyczne często są elementem stoisk informacyjnych, stref medycznych czy wskazują wejście oraz wyjście z terenu imprezy.

Zalety bram pneumatycznych

Najważniejszą zaletą jest oczywiście świetna widoczność tego nośnika, a tym samym umieszczonych na nim elementów identyfikujących promowaną markę. Dzięki temu bramy pneumatyczne mogą być bardzo ciekawą alternatywą dla innych nośników reklamy zewnętrznej, przede wszystkim dla balonów pneumatycznych.

Nie możemy nie wspomnieć o uniwersalności bram pneumatycznych. Wiele firm wykorzystuje je nie tylko w celu promowania się podczas różnego rodzaju imprez, ale też np. do oznaczania siedziby przedsiębiorstwa. Nośnik jest widoczny ze znacznej odległości, a przy tym atrakcyjnie się prezentuje, w naturalny sposób przyciągając wzrok przechodniów.

Niewątpliwą zaletą bram pneumatycznych jest także mobilność. Brama pneumatyczna przed podłączeniem kompresora mieści się w torbie podróżnej, co umożliwia jej łatwe przewożenie pomiędzy miejscami ekspozycji. Na co dzień bramę można bez problemu przechowywać w firmowym magazynie, garażu etc.

Jakie bramy pneumatyczne są dostępne w ofercie Grupy Luxpol?

Jako producent nośników reklamy wielkoformatowej możemy zaoferować Ci realizację bram pneumatycznych w szerokim wyborze wariantów wymiarowych oraz kształtu. Proponujemy:

  • Bramy łamane – bardzo efektowne, zapewniające sporą powierzchnię zadruku, wyróżniające się nowoczesnym kształtem i świetnie pasujące do wizerunku dynamicznej, innowacyjnej marki.
  • Bramy proste – klasyczny wybór, którego największą zaletą jest spora powierzchnia zadruku w jednej płaszczyźnie, co przekłada się na doskonałą widoczność np. elementów identyfikacji wizualnej marki czy dowolnego komunikatu.
  • Bramy łukowe – najchętniej wybierane przez naszych klientów, powszechnie stosowane podczas najróżniejszych imprez, atrakcyjne wizualnie oraz także zapewniające dostateczną ilość miejsca do umieszczenia na nich komunikatów marki.

Jeśli chodzi o dostępne rozmiary, to oferujemy bramy pneumatyczne o wymiarach wewnętrznych 5×3 m, 6×4 m, 8×4 m oraz 10×5 m, wymiarach zewnętrznych 7,4×4,2 m, 8,6×5,3 m, 10,6×5,3 m oraz 13,2×6,6 m. Dostępne średnice rury to odpowiednio 1,2 m, 1,3 m oraz 1,6 m.

Zwracamy uwagę na dużą dostępność wariantów kolorystycznych, co pozwala z łatwością dopasować ostateczny wygląd bramy pneumatycznej do identyfikacji wizualnej konkretnej marki. Bramy pneumatyczne wykonujemy z trwałej tkaniny poliestrowej powlekanej PCV. Stosujemy druk solwentowy/sublimacyjny full colour. Powierzchnia zadruku wynosi do 100%, a czas realizacji zamówienia to do 3 dni roboczych.

Co ważne, nasze bramy pneumatyczne są gotowe do montażu w wyznaczonym miejscu, ponieważ w komplecie posiadają kompresor, niezbędne linki, śledzie, młotek i instrukcję obsługi – całość została zapakowana w poręczną torbę podróżną. Opcjonalnie możesz zamówić takie elementy, jak płozy, element 3D oraz oświetlenie LED.