2 kwietnia, 2021

Ciekłe polimery i lampa LED, czyli druk UV

Druk UV jest jedną z najbardziej nowoczesnych i zaawansowanych metod nadruku. I choć wydawać by się mogło, że znajduje on zastosowanie jedynie podczas koncertów, imprez tematycznych, eventów sportowych i spotkań biznesowych, prawda wygląda zupełnie inaczej! Okazuje się bowiem, że druk UV jest także doskonałym sposobem na upiększenie… mieszkania! Zaskoczony? Jeśli zatem właśnie kupiłeś swoje własne cztery kąty i zastanawiasz się, jak oryginalnie je urządzić, trafiłeś w odpowiednie miejsce. W tym artykule przedstawimy Ci kilka domowych inspiracji, które w najbliższej przyszłości mogą stać się częścią Twojego nowego mieszkania. Serdecznie zapraszamy do lektury poniższego tekstu!

Czym właściwie jest druk UV?

Jak zostało wyżej wspomniane, druk UV jest innowacyjną metodą zadruku, podczas której wykorzystuje się specjalistyczne tusze zwane ciekłymi polimerami oraz lampę LED. Na czym jednak polega fenomen omawianego zagadnienia? Otóż druk UV, w przeciwieństwie do innych metod nadruku, nie wymaga żadnego dodatkowego zabezpieczenia, takiego jak lakier czy laminat ochronny. Przygotowany przez drukarnię produkt jest gotowy do montażu bez ryzyka zniszczenia lub zarysowania, co niewątpliwie jest ogromnym plusem. Jak wspomnieliśmy powyżej, obecnie omawiana metoda zadruku stosowana jest zarówno podczas imprez tematycznych, jak i w biurach, hotelach i, oczywiście, w mieszkaniach. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w dedykowanej zakładce na naszej stronie www: Druk UV.

Druk UV jako ozdoba Twojej kuchni

Marzysz o oryginalnym wystroju kuchni? Nie podobają Ci się klasyczne białe fronty, które są obecne w niemal wszystkich domach? Chciałbyś dostosować pomieszczenia mieszkania do swoich zainteresowań? W takim razie druk UV jest idealnym rozwiązaniem dla Ciebie! Z jego pomocą będziesz mógł bezproblemowo kreatywnie ozdobić kuchnię i nadać jej wyjątkowego charakteru. Wskazana metoda zadruku najczęściej znajduje zastosowanie w przestrzeni między górnymi szafkami i blatem, a także na bocznej ścianie wysp kuchennych. Jako że druk UV może zadrukować naprawdę mnóstwo różnych materiałów, ogranicza Cię jedynie Twoja własna wyobraźnia!

Realistyczny krajobraz w łazience

W tym miejscu warto zaznaczyć, że druk UV doskonale sprawdzi się również w łazienkach lub pokojach kąpielowych. Wskazana metoda zadruku charakteryzuje się bowiem wyjątkową odpornością na warunki atmosferyczne (takie jak, na przykład, wilgoć), dzięki czemu może stanowić piękną i bezawaryjną ozdobę. Jeśli zatem marzysz o kabinie prysznicowej z motywem wodospadu lub chciałbyś, by fronty Twoich mebli łazienkowych odzwierciedlały Twoją miłość do natury, możesz być pewien, że druk UV spełni Twoje wszelkie oczekiwania. W zakładce Druk UV na szkle znajdziesz mnóstwo projektów graficznych, które pomogą Ci uruchomić wyobraźnię i przekuć swoją wizję w realny projekt.

Druk UV – Pozostałe inspiracje

Uważasz, że Twoja sypialnia nie odzwierciedla Twojego temperamentu? A może wydaje Ci się, że pokój gościnny nie robi na Twoich znajomych należytego wrażenia? Przy pomocy druku UV możesz zarówno zmienić swoje fronty meblowe i witryny, jak i pójść w nieco mniej inwazyjne rozwiązania; mowa o stworzeniu projektu własnych obrazów, które mogą odzwierciedlać Twoje hobby, zainteresowania oraz światopogląd. Dla klientów naszej drukarni wielkoformatowej w ramach wykonania usługi całkowicie za darmo udostępniamy galerię grafik Adobe Stock (dawniej – Fotolia), dzięki której mogą oni samodzielnie wybrać satysfakcjonujące ich motywy.

Podstawowe zalety druku UV

Dobrze – wiesz już, czym jest druk UV i w jaki sposób możesz go wykorzystać w swoim mieszkaniu. Jeśli jednak w dalszym ciągu wahasz się, czy jest to dobry pomysł, koniecznie przeczytaj przygotowaną przez nas listę zalet wskazanego rozwiązania:

  • Czytelność – Projekty realizowane w drukarni wielkoformatowej Grupa Luxpol charakteryzują się doskonałą jakością i mocnym nasyceniem kolorów. Jeśli zatem chcesz, by Twój pokój był ozdobiony geometrycznymi wzorami, śmiało! A może wolisz motywy zwierzęce? Również nic nie stoi na przeszkodzie!
  • Oryginalność – Wybierając fronty meblowe ozdobione przy pomocy druku UV możesz być pewien, że nie zobaczysz podobnego wystroju u nikogo innego. Tworząc własny projekt zyskujesz bowiem pewność, że jest on oryginalny i, właściwie, niepowtarzalny.
  • Wysoki poziom zaawansowania – W naszej drukarni wielkoformatowej posiadamy własne studio graficzne i park maszynowy, co umożliwia nam realizację nawet najbardziej skomplikowanych projektów.

Druk UV – Podsumowanie zagadnienia

W tym artykule wyjaśniliśmy Ci, czym właściwie jest druk UV i wskazaliśmy jego podstawowe zalety. Przedstawiliśmy również kilka pomysłów na urządzenie wnętrz, które mogą być dla Ciebie doskonałym źródłem inspiracji. Jeśli zatem wiesz, że omawiana metoda zadruku mogłaby się sprawdzić w Twoim mieszkaniu, czym prędzej przejdź do zakładki Kontakt i skonsultuj swoją wizję z naszymi specjalistami. Naszym priorytetem jest Twoje zadowolenie, więc wierzymy, że ostateczny projekt spełni Twoje oczekiwania.