15 grudnia, 2020

Dlaczego warto wybrać drukarnię wielkoformatową Grupy Luxpol?

Nie ulega wątpliwości, że w czasach ogromnej konkurencji firmy robią wszystko, by wyróżnić się na tle innych przedsiębiorstw. I choć reklama w Internecie w większości przypadków okazuje się być skuteczna, warto wesprzeć ją także poprzez działania offline. To właśnie za pomocą narzędzi marketingu zewnętrznego zyskujemy bowiem pełne pole do popisu, by realizować nawet najbardziej skomplikowane projekty. Czym zatem jest druk wielkoformatowy i jak wybrać odpowiednią drukarnię wielkoformatową? Na co zwracać szczególną uwagę jeszcze przed realizacją projektu? Odpowiedzi na wszystkie te pytania znajdziesz w poniższym artykule. Serdecznie zapraszamy do lektury!

W czym specjalizuje się drukarnia wielkoformatowa?

Zacznijmy jednak od początku – aby móc wskazać, czym zajmuje się drukarnia wielkoformatowa, najpierw należałoby wyjaśnić, czym jest druk wielkoformatowy. To nic innego, jak projekt charakteryzujący się dużym rozmiarem. Łatwo zatem dojść do wniosku, że drukarnia wielkoformatowa zajmuje się realizacją takich produktów, jak na przykład:

  • Billboardy – tablice reklamowe obecne w przestrzeniach zewnętrznych. Charakteryzują się one nie tylko dużym rozmiarem, ale także możliwością stworzenia nawet najbardziej szczegółowego projektu. Wielkość billboardu pozwala bowiem na przedstawienie rozmaitych wizji i zachowanie odpowiedniej jakości obrazu.
  • Banery graficznereklamy drukowane na materiałowych płachtach. Ich podstawową funkcją jest informowanie potencjalnego klienta o istnieniu określonego przedsiębiorstwa. Powieszenie płachty reklamowej przed warsztatem samochodowym z całą pewnością przyciągnie uwagę kierowcy, który potrzebuje pomocy.

W związku z powyższym możemy dojść do wniosku, że drukarnia wielkoformatowa musi przestrzegać szeregu zasad, by drukowany projekt zachowywał jak najlepszą jakość, a co za tym idzie – czytelność. Jeśli jesteś przedsiębiorcą, na pewno nie chciałbyś odbierać z drukarni projektu, który nie spełnia Twoich oczekiwań, prawda?

Na co zwrócić uwagę przed realizacją zamówienia?

Być może właśnie doszedłeś do wniosku, że reklama zewnętrzna jest tym, czego potrzebujesz. Zawsze należy bowiem pamiętać, że promocja digitalowa nie gwarantuje nam dotarcia do wielu grup docelowych – na przykład do osób starszych. Na co zatem warto zwrócić uwagę jeszcze przed tworzeniem projektu wielkoformatowego? Poniżej znajdziesz listę przydatnych wskazówek, które pomogą Ci stworzyć najlepszą reklamę Twojego produktu.

  • Odpowiednio zagospodaruj przestrzeń – projektowanie billboardu często bywa kłopotliwe. Wszak zagospodarowanie tak dużej ilości miejsca może przekraczać granice naszej wyobraźni. Warto jednak zaznaczyć, że „dopychanie” informacji na siłę nigdy nie jest dobrym pomysłem. Jeśli Twój pomysł mieści się w kategoriach minimalistycznych, pozwól mu takim pozostać. Gwarantujemy, że reklama i tak będzie doskonale widoczna.
  • Pamiętaj, że mniej znaczy więcej – to aspekt, o którym powinna poinformować Cię każda drukarnia wielkoformatowa. Wybierz slogan, który najlepiej opisuje Twoją firmę i spraw, by to właśnie on stał się głównym elementem reklamy. Próba zamieszczenia w projekcie dużej ilości treści sprawi, że reklama będzie nieczytelna dla przeciętnego odbiorcy.
  • Odpowiednio dobieraj kolory – przy realizacji każdego projektu promocyjnego musimy pamiętać o głównej funkcji reklamy; jest nią oczywiście informowanie klientów o istnieniu produktu, którego w danej chwili potrzebują. W związku z tym nasz przekaz powinien być przedstawiony w stosownych kolorach – to zagwarantuje odpowiednią czytelność. Nie ulega wątpliwości, że różowy napis umieszczony na czerwonym tle to znacznie gorszy pomysł, niż czarny slogan w zielonej oprawie.

Grupa Luxpol – Postaw na jakość

Drukarnia wielkoformatowa Grupa Luxpol wspomaga swoich klientów na każdym etapie realizacji zamówienia. Posiadamy własne studio graficzne, w którym spędzamy długie godziny, by następnie móc przedstawić konsumentowi najlepszy możliwy projekt reklamowy. Gdy ten zostanie zaakceptowany, przechodzimy do działania; zapewniamy najwyższą jakość i nasycenie druku, co bezpośrednio wpływa na czytelność przekazu. To z kolei daje możliwość pozyskania wielu klientów i sprawia, że przekaz może być zauważony przez wiele grup docelowych. Nasze reklamy XXL cechuje ponadprzeciętna wytrzymałość – korzystamy z metody druku solwentowego, dzięki czemu projekty są odporne na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych. Przykłady naszych realizacji znajdziesz na stronie: https://grupaluxpol.pl/druk-wielkoformatowy/.

Działamy na terenie całego kraju!

Choć drukarnia wielkoformatowa Grupa Luxpol ma siedzibę w Tychach, oferujemy możliwość tworzenia reklam XXL w całej Polsce oraz w poszczególnych krajach europejskich. Jeśli zatem Twoja firma mieści się poza terenami Śląska, nie martw się! Wystarczy, że skontaktujesz się z naszymi doradcami handlowymi telefonicznie lub e-mailowo i tą drogą ustalisz szczegóły projektu. Zapewniamy, że drukarnia wielkoformatowa Grupa Luxpol dołoży wszelkich starań, by zamówiona reklama spełniła Twoje najśmielsze oczekiwania. Zachęcamy do zapoznania się ze zrealizowanymi przez nas projektami – być może będą one dla Ciebie źródłem inspiracji.