30 grudnia, 2020

Druk wielkoformatowy – Poznaj zalety popularnego rozwiązania

Nie ulega wątpliwości, że obecnie reklama jest podstawą funkcjonowania każdego przedsiębiorstwa. Wszak to właśnie ona przyciąga do naszej firmy potencjalnych klientów, którzy mogą być zainteresowani oferowanymi przez nas produktami. Trudno jednak nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że dziś niezwykle trudno wyróżnić się na tle silnej konkurencji. Dostęp do wszelakiej maści metod promocji jest właściwie nieograniczony, a to jedynie utrudnia informowanie odbiorców o szczegółach naszej oferty. Z dnia na dzień niemal każde przedsiębiorstwo inwestuje coraz większe pieniądze w reklamę internetową – niezależnie od tego, czy mamy na myśli treści sponsorowane w wyszukiwarce, czy na stronach tematycznych. Przekazy tego typu to codzienność każdej firmy – to właśnie dlatego tak trudno przebić się przez tarczę. Na szczęście reklama digitalowa nie jest jedynym narzędziem, które pomaga nam w wypromowaniu produktu. Czym zatem jest druk wielkoformatowy? Szczegóły dotyczące owego zagadnienia znajdziesz w poniższym artykule. Zapraszamy!

Druk wielkoformatowy – Wprowadzenie do zagadnienia

Przechadzając się ulicami miast coraz rzadziej zwracamy uwagę na otaczającą nas rzeczywistość. To właśnie dlatego nie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego, że druk wielkoformatowy otacza nas dosłownie z każdej strony! Zacznijmy jednak od początku, a więc od wyjaśnienia, czym właściwie jest omawiane przez nas zagadnienie. Otóż druk wielkoformatowy, jak sama nazwa wskazuje, to metoda druku umożliwiająca pokrycie dużych powierzchni. Doskonałym przykładem takiej realizacji mogą być billboardy, bannery oraz reklamy umiejscowione na ścianach budynków: https://grupaluxpol.pl/druk-wielkoformatowy/. Musisz przyznać, że nie jest to dla Ciebie żadna nowość, prawda? Możemy zatem śmiało powiedzieć, że druk wielkoformatowy jest skutecznym narzędziem marketingowym, który na zawsze wpisał się w naszą codzienność.

Podstawowe zalety druku wielkoformatowego

Jak zostało wyżej wspomniane, obecnie wyróżnienie swojego produktu na tle konkurencji jest niezwykle trudne. Jak zatem tego dokonać? To proste – postawić na narzędzia, z których nie korzystają inne przedsiębiorstwa! Poniżej znajdziesz podstawowe zalety druku wielkoformatowego, które uzmysłowią Ci, że to świetny nośnik informacji – nawet w dzisiejszych czasach.

  • Doskonała widoczność – Oczywistym jest, że billboard umiejscowiony na odpowiednim terenie bezproblemowo przyciągnie uwagę potencjalnego klienta. Co jednak mamy na myśli przez słowo „odpowiednie”? Sam pomyśl – czy nie uważasz, że umiejscowienie reklamy salonu samochodowego przy autostradzie może przynieść korzyści?
  • Subtelność przekazu – Reklama zewnętrzna, w przeciwieństwie do popularnych dziś przekazów digitalowych, nie narzuca konsumentom swojego przekazu. Możemy zatem uznać, że spełnia ona podstawową funkcję reklamy – informuje odbiorcę o możliwościach, nie wymuszając na nim kupna przedmiotów.
  • Możliwość dotarcia do określonej grupy docelowej – Choć trudno w to uwierzyć, w Polsce w dalszym ciągu możemy znaleźć mnóstwo osób, które nie korzystają z Internetu. Zaskoczony? Wyobraź sobie, że Twoja firma zajmuje się produkcją suplementów dla starszych osób. W tej sytuacji reklama internetowa zdecydowanie byłaby strzałem w kolano. Ale billboard… To może się sprawdzić! Druk wielkoformatowy umożliwia Ci dotarcie do wąskiej grupy docelowej, która rzadko surfuje po sieci.

Wskazane powyżej zalety to zaledwie przykłady pozytywów, jakie niesie za sobą korzystanie z prezentowanej przez nas formy reklamy. Warto jednak pamiętać, że druk wielkoformatowy może stanowić także doskonałe uzupełnienie reklamy digitalowej – nikt nie powiedział, że musisz decydować się na jedno z rozwiązań, prawda?

Druk wielkoformatowy – Metoda druku solwentowego

Oczywistym jest, że do stworzenia reklamy charakteryzującej się dużym rozmiarem, wykorzystuje się specjalistyczne techniki druku. Jedną z najpopularniejszą metod jest druk solwentowy, czyli druk na ploterze atramentowym z zastosowaniem specjalnych atramentów pigmentowych na bazie rozpuszczalników organicznych. Technika druku solwentowego niewątpliwie wpływa na doskonałą jakość reklamy oraz na jej niepodważalną trwałość. Wszak billboardy niejednokrotnie muszą mierzyć się z niesprzyjającymi warunkami pogodowymi, takimi jak deszcz, promienie słoneczne, czy śnieg. Jeśli zatem potrzebujesz długoterminowej reklamy, która nie zawiedzie Cię w nawet najtrudniejszych sytuacjach, dobrze trafiłeś! Grupa Luxpol posiada w swojej ofercie druk wielkoformatowy wykonywany techniką solwentową.

Postaw na sprawdzone rozwiązania

Grupa Luxpol to drukarnia wielkoformatowa, która zajmuje się realizacją projektów XXL już od ponad 25 lat. Dzięki zdobytemu doświadczeniu jesteśmy w stanie zapewnić najlepszą jakość zamawianej przez Ciebie reklamy, a także fachowe doradztwo w tworzeniu projektu. Szukasz przedsiębiorstwa, które urzeczywistni Twoją wizję reklamową? Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą i kontaktu telefonicznego! +48 32 780 11 04, +48 665 308 804.