6 grudnia, 2021

Rola wydruków wielkoformatowych w reklamie

Druk wielkoformatowy jest już standardem w branży reklamowej. Dzięki niemu można wykonać różne formy drukowane, zarówno na materiałach banerowych, folii, jak i na papierze. Takie uniwersalne zastosowanie i imponująca prezencja powodują, że jest to rozwiązanie wykorzystywane coraz częściej i wyjątkowo doceniane, gdy chodzi o realizację celów promocyjnych.

Specyfika druków wielkoformatowych

Zwykle zlecenia realizowane są z wykorzystaniem wydruków wykonanych techniką solwentową. Poza tym można też zdecydować się na wykonanie w wersji: lateksowej, ultrafioletowej lub termosublimacyjnej. To, w jaki sposób wydruk będzie zrobiony, zależy od tego, co chce się finalnie uzyskać. Wielkość druków wielkoformatowych ocenia się na od 50 centymetrów do nawet kilku metrów szerokości.

Druk wielkoformatowy najczęściej wykorzystywany jest do wytwarzania banerów, szyldów i tablic o przeznaczeniu reklamowym. Odpowiednio wybrana technologia wydruku pozwala też umieścić przekazy promocyjne na samochodach, czy w środkach komunikacji miejskiej. Wielu klientów, chcących wyróżnić własną ofertę decyduje się zwłaszcza na druk solwentowy, ze względu na to, że używane są specjalne laminaty, utrzymujące kształt i kolory nawet po wielu latach ekspozycji na otwartej przestrzeni.

Unikatowe rozwiązanie poligraficzne

Druk wielkoformatowy to unikatowe rozwiązanie poligraficzne. Dlatego tak dobrze sprawdza się właśnie w celach reklamowych. Przechodząc ulicami miast, można zauważyć duży format przekazów pod postacią plakatów, banerów lub billboardów. Jest to forma zwracania uwagi, jaka wzbudza spore zainteresowanie. I chociaż jest znana od dawna, nadal spełnia swoją rolę i nadal jest dobrze postrzegana, zarówno przez przedsiębiorców, którzy z niej korzystają, jak i przez odbiorców. Po przygotowaniu projektu dobiera się najlepszą z metod technologii druku. Nie ma znaczenia, jaka jest sama wielkość realizacji, ponieważ otrzymuje się finalnie to, co cechuje imponująca jakość.

Wyróżnić można kilka rodzajów wydruku wielkoformatowego. Każdy z nich ma inne parametry. W celu doboru optymalnego rozwiązania należy przemyśleć, jakie będzie przeznaczenie danego produktu. Istotnym czynnikiem jest wówczas lokalizacja, a więc to, czy dany element będzie znajdować się wewnątrz, czy na zewnątrz budynku. Trzeba równocześnie wziąć pod uwagę warunki atmosferyczne. Nie ma znaczenia, na jaki element ktoś się zdecyduje: promocja przedsiębiorstwa będzie zagwarantowana, a sam jej nośnik pozostanie w doskonałym stanie przez wiele lat.

Zajrzyj pod adres https://grupaluxpol.pl/druk-wielkoformatowy/ i sprawdź, co przygotowaliśmy w tym punkcie oferty. Klienci często zamawiają u nas wydruki wielkoformatowe, ponieważ wiedzą, że będą to materiały trwałe, o imponującej jakości wykonania. Poszczególne elementy wykonujemy z zastosowaniem druku solwentowego. Jest to gwarancja trwałości i precyzji w trakcie realizacji. W Luxpol realizujemy zarówno projekty klientów, jak i pomagamy przygotować je od podstaw.