16 grudnia, 2021

Druk wielkoformatowy – główne zastosowania

Działania reklamowe wymagają zastosowania nowoczesnych rozwiązań i innowacyjnych technologii, które sprawiają, że możliwości skutecznego reklamowania swoich usług czy produktów jest coraz więcej. Jedną z form skutecznej kampanii reklamowej jest druk wielkoformatowy o niezwykle szerokim zastosowaniu.

Czym jest druk wielkoformatowy?

Druk wielkoformatowy, jak sama nazwa wskazuje, jest drukiem wykonanym na dużym formacie, o wiele większym niż standardowe A4 czy A3. Druk wielkoformatowy ma na celu przede wszystkim zwrócenie uwagi potencjalnego odbiorcy, gdyż obok ogromnego formatu wydruku nie sposób przejść obojętnie. Druk wykonany przez firmę Luxpol cechuje się przede wszystkim:

  • Żywą kolorystyką, wysoką jakością i kontrastem, który potrafi zaskoczyć,
  • Szybkim czasem realizacji nawet najbardziej złożonego i skomplikowanego zlecenia,
  • Możliwością skorzystania z usług studia graficznego, które chętnie przygotuje indywidualnie stworzony projekt wydruku.

Druk wielkoformatowy zawsze robi wrażenie, a możliwość dowolnego projektu sprawia, że zakres zastosowania tego rodzaju działania reklamowego jest jeszcze większy.

 

Zastosowanie druku wielkoformatowego

Druk wielkoformatowy stosowany jest przede wszystkim do drukowania wszelkich materiałów reklamowych o dużym formacie, m.in.:

  • Plakatów,
  • Banerów,
  • Naklejek,
  • Nadruków na foliach i siatkach reklamowych.

To tylko kilka przykładów z ogromu możliwości, jakie daje Ci zastosowanie druku wielkoformatowego. W ten sposób możesz łatwo i szybko zareklamować firmę, sponsora czy organizatora jakiegoś wydarzenia. To jeden z szybszych sposobów na skuteczne zwrócenie uwagi klienta, który z dużym prawdopodobieństwem zapamięta nazwę czy chociaż charakterystyczną dla danej marki kolorystykę. Właśnie w taki sposób buduje się świadomość marki i jej identyfikację wizualną.

Czym jest druk solventowy?

Druk solventowy różni się od tradycyjnego przede wszystkim metodą wykonania. Zamiast atramentów na bazie wody, stosuje się pigmentowe atramenty na bazie rozpuszczalników. To pozwala na wydruk nie tylko na papierze, ale także na folii czy na laminacie. W taki sposób powstają billboardy, folie na samochody firmowe czy okna. Jeżeli nie posiadasz pomysłu na projekt, możesz skorzystać z pomysłów profesjonalnego studia graficznego, który w krótkim czasie stworzy projekt Twojego druku wielkoformatowego, zgodnego z kolorystyką i stylem Twojej marki. Druk solventowy pozwala na stworzenie wydruków nie tylko w żywych kolorach, ale także o zwiększonej odporności na niekorzystne warunki zewnętrzne, co jest ważne zwłaszcza w przypadku banerów czy billboardów.

Podsumowanie

Druk wielkoformatowy znajduje swoje zastosowanie wszędzie tam, gdzie pojawiają się jakiekolwiek działania reklamowe. Wydruk logo czy sloganu na ogromnym billboardzie i umieszczenie go w widocznym miejscu to jeden z szybszych sposobów na skuteczne zwrócenie uwagi potencjalnego klienta. Jeżeli jesteś zainteresowany usługą druku wielkoformatowego o najwyższej jakości, zajrzyj na stronę https://grupaluxpol.pl/druk-wielkoformatowy/ i zapoznaj się z ofertą.