25 listopada, 2021

Druk wielkoformatowy: czym jest i w jaki sposób możesz go wykorzystać?

Druk wielkoformatowy nazywany jest inaczej drukiem solwentowym albo lateksowym drukiem cyfrowym. Ta nowoczesna forma prezentacji spotykana jest powszechnie od wielu lat w przestrzeni publicznej. Idealnie nadaje się do wykorzystania w celach reklamowych. Tego rodzaju wydruki są ciekawe wizualnie i zapadają w pamięć osób, które je zobaczą. Decydując się na materiały promocyjne z zastosowaniem druku wielkoformatowego, możesz podkreślić atuty całej oferty lub konkretnych produktów i usług.

Druk wielkoformatowy – co to jest?

Do najważniejszych cech druku wielkoformatowego zalicza się jego uniwersalność. Dlatego w drukarniach i agencjach reklamowych jest często proponowany tym osobom, które chcą wyraźnie zaznaczyć swoją obecność na rynku. Co ważne, nie ma znaczenia, czy chcesz zamówić większy, czy mniejszy nakład. Możesz z wykorzystaniem innowacyjnej technologii zrealizować nawet pojedynczy projekt. Jest to możliwe, ponieważ metoda wykonania eliminuje dodatkowe koszty związane z przygotowaniem matryc i pozostałych elementów.

Technika wykonania druku solwentowego bazuje natomiast na tym, że na drukarkę wielkoformatową nanosi się tusz z wykorzystaniem rozpuszczalników organicznych. Uzyskane wydruki idealnie sprawdzają się w ramach reklamy outdoorowej, ponieważ odporne są na działanie deszczu, promieni ultrafioletowych oraz zmian temperatury. Dlatego idealnie spełniają się w roli ekspozycji zewnętrznych.

Zalety druku solwentowego

Druk wielkoformatowy ma sporo zalet. Materiały uzyskane przy pomocy takiego druku można zastosować na wiele sposobów, ponieważ można na nim wykonać każdy format aplikacji. Poza tym, dla osób zamawiających takie wydruki liczy się szybki czas realizacji. Cena jest również atrakcyjna. Najczęściej wybierana jest przez klientów technika określana jako twardy solwent, ponieważ materiały uzyskane z jej zastosowaniem cechuje długa żywotność, aż na kilka lat. W tym czasie wydruk nie wyblaknie pod wpływem promieni słonecznych, wody albo ścierania.

Zastosowanie wydruku wielkoformatowego

Druk wielkoformatowy najczęściej pojawia się pod postacią:

– plakatów,

– tablic,

– banerów,

– szyldów,

– kasetonów.

Atrakcyjność wizualna jest wówczas zapewniona.

Najczęściej klienci zamawiają billboardy reklamowe, jakie można dostrzec w przestrzeni miejskiej na każdym kroku. To praktyczna, długoterminowa forma promowania własnego biznesu. Ich wysoka jakość i ciekawa forma prezentacji działalności klienta idealnie spełniają się jako nośnik promocyjny. Równie chętnie wybierane są plakaty i szyldy, jakie dodatkowo mogą być umieszczane w ramach reklamy indoor. Druk wielkoformatowy może być też zastosowany na samochodach.

Jeśli poszukujesz rozwiązań estetycznych, wytrzymałych i spersonalizowanych to jako Luxpol spełnimy Twoje oczekiwania. Sprawdź pod adresem https://grupaluxpol.pl/druk-wielkoformatowy/, co przygotowaliśmy i skontaktuj się z nami, w celu złożenia zamówienia. Przygotujemy baner lub inną formę przekazu zgodnie z Twoimi oczekiwaniami.