24 maja, 2021

Balony lateksowe – dlaczego to wciąż dobry pomysł na promocję firmy?

Przedsiębiorcy mogą dziś dosłownie przebierać w narzędziach reklamy. Szczególnie dużą popularnością cieszy się marketing online, który jednak nie zawsze w 100% zastąpi bezpośredni kontakt z odbiorcami produktu czy usługi. Jeśli Twój biznes opiera się na bliskiej relacji z klientem, to potrzebujesz sprawdzonych rozwiązań outdoorowych, do których zaliczymy balony lateksowe. Choć wydają się niepozorne i trochę sztampowe, to nadal znakomicie sprawdzają się do promocji firmy. W czym tkwi ich siła? Tego dowiesz się z naszego poradnika.

Tanie narzędzie reklamy

Zacznijmy od prozaicznej zalety balonów lateksowych, czyli niskiej ceny. To jedne z nielicznych narzędzi reklamy, na których zakup może sobie pozwolić praktycznie każda firma, nawet mająca skromny budżet marketingowy. W dodatku stosunek ceny do skuteczności tego gadżetu jest bezkonkurencyjny.

Klienci uwielbiają balony lateksowe

To najważniejsza zaleta tych gadżetów reklamowych, a jednocześnie główny powód, dla którego wciąż cieszą się one tak dużym zainteresowaniem ze strony przedsiębiorców. Niepozorne balony lateksowe mają w sobie coś takiego, co sprawia, że nikt nie przechodzi obok nich obojętnie i nie odmawia ich przyjęcia.

Aby przekonać się o skuteczności balonów reklamowych wystarczyłoby przeprowadzić prosty test. Na tej samej ulicy rozdajemy ulotki oraz baloniki. Zdecydowana większość przechodniów nie weźmie ulotki, a ci, którzy zrobią to z grzeczności szybko wyrzucą ją do najbliższego śmietnika. Skuteczność takiej formy reklamy jest więc bardzo niska.

W przypadku balonów reklamowych zaobserwujemy inny efekt. Nie dość, że większość przechodniów przyjmie balonik, to jeszcze nikt go nie wyrzuci – balon prawdopodobnie zostanie zabrany do domu i wręczony dziecku do zabawy. Tym samym kontakt potencjalnego klienta z marką jest długi, a jego skojarzenia z promowaną firmą będą jak najbardziej pozytywne (radość dziecka).

Bardzo szeroki zakres wykorzystania balonów reklamowych

Balony lateksowe to wyjątkowo uniwersalne nośniki reklamy, które można wykorzystywać na różne sposoby. Przydadzą Ci się one niezależnie od tego, czy planujesz bardzo dużą kampanię promocyjną, czy może mniejszą akcję specjalną.

Najpopularniejsze formy wykorzystania balonów lateksowych z nadrukiem to:

  • rozdawania ich klientom odwiedzającym siedzibę firmy, sklep, punkt usługowy etc.,
  • rozdawanie balonów przechodniom, uczestnikom jakiejś imprezy, wydarzenia sportowego, eventu plenerowego etc.,
  • ozdobienie nimi stoiska firmy na targach oraz wręczanie ich gościom imprezy,
  • umieszczenie balonów przed wejściem do siedziby firmy/sklepu/salonu w dniu wielkiego otwarcia (balony pełnią wówczas funkcję zarówno wizerunkową, jak i informacyjną),
  • rozdawanie balonów z okazji jakiegoś święta, w kontekście którego firma zorganizowała swoją akcję promocyjną (Dzień Dziecka, Walentynki itd.).

Możliwość perfekcyjnego dopasowania wyglądu balonów do rodzaju kampanii

Czy wiesz, że w Grupie Luxpol oferujemy balony lateksowe w 5 wariantach wymiarowych: od 25 cm do aż 90 cm? Balony wcale nie muszą więc być małymi gadżetami reklamowymi wręczanymi klientom – śmiało można je wykorzystać także do ozdobienia wejścia do firmy/sklepu czy stoiska przedsiębiorstwa na targach branżowych.

Balony lateksowe z nadrukiem sitodruk są dostępne w wielu wersjach kolorystycznych, które podzieliliśmy na trzy główne kategorie: pastel, metalik oraz crystal. Daje nam to łącznie ponad sześćdziesiąt różnych odcieni, dzięki czemu bez problemu dopasujesz wygląd balonów do kolorystyki oraz całej identyfikacji wizualnej Twojej marki, zwiększając jej atrakcyjność w oczach klientów.

Krótkie terminy realizacji

Balony lateksowe są doskonałym wyborem dla tych firm, które w ostatniej chwili zdecydowały się zorganizować jakąś akcję marketingową lub wziąć udział np. w targach czy innej imprezie branżowej. To jedne z nielicznych gadżetów, które można wyprodukować w bardzo krótkim czasie. Co to oznacza w praktyce?

W Grupie Luxpol czas realizacji zamówienia to od 5 do 8 dni roboczych. Termin jest oczywiście uzależniony od wielkości zamówienia oraz liczby użytych kolorów w projekcie, a tym samym od stopnia jego skomplikowania. Jeśli bardzo Ci się spieszy, to postaw na prostotę i zamów balony lateksowe z nadrukiem sitodruk w np. tylko jednym wariancie kolorystycznym. Zaletą tego rozwiązania będzie nie tylko krótki czas realizacji, ale też czytelność nadruku, co przełoży się na zwiększenie rozpoznawalności Twojej marki.

To warto wiedzieć

Grupa Luxpol oferuje największy na polskim rynku wybór kolorów zarówno samych balonów lateksowych, jak i nadruków. Dlatego jesteśmy w stanie zrealizować nawet bardzo kreatywne projekty, wyróżniając tym samym Twoją markę na tle konkurencji.

Jeśli po przeczytaniu tego poradnika wiesz już, że balony lateksowe z nadrukiem sitodruk powinny stanowić ważny element Twojej najbliższej kampanii marketingowej, to skontaktuj się z Grupą Luxpol. Przedstawimy Ci indywidualną ofertę, zagwarantujemy bardzo wysoką jakość produktów oraz szybką realizację.