5 października, 2021

Druk wielkoformatowy. Sprawdź, jak możesz wykorzystać najpopularniejsze nośniki

Druk wielkoformatowy jest usługą, z której korzysta większość firm stawiających na kompleksowe działania reklamowe, przede wszystkim bazując na nośnikach outdoorowych. Jeśli sam jeszcze tego nie robisz, ale planujesz zorganizować kampanię zewnętrzną, to będą Ci potrzebne reklamy, które są doskonale widoczne nawet ze znacznej odległości. Istnieje wiele nośników, za których produkcję odpowiadają drukarnie wielkoformatowe, takie jak Grupa Luxpol. Aby ułatwić Ci podjęcie decyzji przygotowaliśmy poradnik, w którym omawiamy najpopularniejsze rodzaje reklam wielkopowierzchniowych.

Plakaty

Zacznijmy od jednych z najmniejszych nośników zaliczanych do kategorii reklamy wielkoformatowej. Plakaty kojarzą się nam przede wszystkim z promowaniem wydarzeń kulturalnych i sportowych, natomiast nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać je w kampanii marki reprezentującej dowolną branżę.

Zaletą plakatów jest to, że istnieje wiele (legalnych) miejsc ekspozycji. Mogą to być na przykład słupy ogłoszeniowe, billboardy, ściany budynków, gabloty czy przystanki autobusowe. Bardzo popularne, a jednocześnie skuteczne są również tzw. city-lighty, czyli podświetlane gabloty, najczęściej umieszczane w masowo uczęszczanych miejscach (np. główne trakty miejskie).

Banery

Banery są najbardziej oczywistymi nośnikami reklamy wielkoformatowej. Wbrew obiegowej opinii nie są one zarezerwowane wyłącznie dla dużych firm, które mogą sobie pozwolić na kosztowną ekspozycję np. w centralnej przestrzeni miasta. Baner śmiało można wykorzystać chociażby do oznakowania siedziby przedsiębiorstwa czy do promowania wizerunku marki podczas różnego rodzaju wydarzeń, np. w ramach sponsoringu.

Rada

Zamawiając banery z przeznaczeniem do ekspozycji na zewnątrz warto od razu zastrzec, aby drukarnia wielkoformatowa zastosowała uszlachetnienie UV – zabezpieczy to powierzchnię nośnika przed działaniem niekorzystnych czynników atmosferycznych.

Systemy wystawowe

To szeroka kategoria wielkoformatowych nośników reklamy, która obejmuje wszelkie elementy przydatne do zbudowania atrakcyjnego, przyciągającego uwagę stoiska wystawowego. Jeśli planujesz udział w targach czy innej imprezie branżowej, to przede wszystkim musisz zadbać o to, aby Twoja marka biznesowa prezentowała się profesjonalnie – a największy wpływ na to ma właśnie wygląd stoiska.

Grupa Luxpol oferuje druk wielkoformatowy związany z produkcją wszelkich systemów wystawowych. Pomagamy naszym klientom budować atrakcyjne stoiska, które już samym wyglądem przyciągają zwiedzających.

Roll-upy

To bardzo popularne nośniki reklamy, które również wymagają zastosowana technologii druku wielkoformatowego. Roll-upy mają tę zaletę, że po złożeniu nie zajmują dużo miejsca, co pozwala bez problemu przewozić je pomiędzy poszczególnymi miejscami ekspozycji.

Można je wykorzystywać nie tylko podczas akcji promocyjnej, ale też w siedzibie przedsiębiorstwa, podnosząc tym samym jego prestiż. Roll-upy bardzo dobrze wypełniają funkcję informacyjną w trakcie imprez branżowych, jak targi, konferencje, szkolenia etc.

Elementy przestrzenne

Są to wszelkie nośniki reklamy, które można umieszczać w przestrzeni publicznej i mieć pewność, że znajdujące się na nich komunikaty marketingowe będą doskonale widoczne niezależnie od tego, pod jakim kątem i od której strony na nie patrzymy.

Elementy przestrzenne bardzo fajnie sprawdzają się podczas np. imprez sportowych, wydarzeń kulturalnych i wszelkich akcji plenerowych. Można do nich zaliczyć np. flagi, bramy pneumatyczne czy namioty. Wszystkie takie reklamy charakteryzują się wysoką skutecznością marketingową.

Balony wielkoformatowe

Każdy z nas choć raz widział balon wielkoformatowy promujący wizerunek czy ofertę jakiejś marki. Są to bardzo skuteczne nośniki reklamy, o czym decyduje przede wszystkim ich doskonała widoczność. Balony wielkoformatowe stanowią naturalny wybór do promocji marki podczas wydarzeń plenerowych, koncertów, imprez sportowych etc.

Zaletą balonów pneumatycznych jest również to, że po złożeniu zajmują bardzo mało miejsca, dlatego spokojnie można je przechowywać np. w firmowym magazynie i łatwo przewozić z miejsca na miejsce. Montaż balonu również zajmuje dosłownie kilka chwil – nośniki produkowane przez Grupę Luxpol są już wyposażone w kompresor, dlatego wystarczy tylko znaleźć źródło prądu, przymocować konstrukcję do gruntu i po chwili mieć perfekcyjnie widoczny, rzucający się w oczy i efektowny nośnik reklamy.

Jak widzisz istnieje wiele nośników outdoorowych, które Twoja firma może wykorzystać w ramach własnych działań marketingowych – i to nawet wtedy, gdy dysponujesz mocno ograniczonym budżetem.

Grupa Luxpol oferuje zarówno druk wielkoformatowy, jak i kompleksową produkcję reklam wielkopowierzchniowych. Już teraz skontaktuj się z nami, opisz nam swoje oczekiwania i potrzeby, a w odpowiedzi otrzymasz indywidualną, niezobowiązującą ofertę.