16 września, 2020

Wznieś się na wyżyny! – balony reklamowe promujące Twoją firmę

Przełączanie kanału telewizyjnego podczas reklam – jeśli sam tego nie robisz, zapewne znasz kogoś, kto od lat praktykuje tę formę buntu. Nachalne promowanie produktów i usług w mediach zaczęło być dla nas męczące i właściwie ciężko się temu dziwić. Większość osób traktuje bowiem tego typu przekazy telewizyjne jako bezsensowne przerywanie filmu, często zresztą w kulminacyjnych momentach. Warto zatem zadać sobie pytanie: Czy istnieje jakakolwiek forma reklamy, która mogłaby być przyjemna w odbiorze dla Twojego potencjalnego klienta? Oczywiście, że tak! Jeśli nie słyszałeś jeszcze o balonach reklamowych, najwyższy czas to zmienić.

Popularność balonów reklamowych

Balony reklamowe w dalszym ciągu nie są zbyt często wykorzystywaną formą reklamy. I choć ciężko to zrozumieć – w końcu taka metoda popularyzowania swoich usług niesie za sobą długą listę niepodważalnych zalet – dla przedsiębiorcy to właściwie dobra wiadomość! Dzięki wykorzystaniu mało popularnej metody promocji masz ogromne szanse na bycie zauważonym. Nie oszukujmy się – balon budzi w ludziach zdecydowanie bardziej pozytywne skojarzenia, niż ulotka czy reklama wyskakująca w oknie przeglądarki. Postaw się na miejscu swojego klienta – wolałbyś dostać w prezencie ciekawy gadżet, czy przesadnie głośną reklamę w telewizji?

Promocja w plenerze

Okazuje się, że balony reklamowe to doskonały sposób na promowanie swoich produktów i usług podczas lokalnych imprez plenerowych. Wyobraź sobie, że w parku w pobliżu Twojej firmy odbywa się duży koncert znanej gwiazdy. To z całą pewnością wspaniała okazja do zdobycia potencjalnych klientów! Być może balony reklamowe rozdawane uczestnikom koncertu w pobliżu Twojego stanowiska będą jedną z najbardziej oryginalnych form reklamy na terenie całej imprezy. Dostosuj więc grafikę do swojego docelowego odbiorcy, wybierz zaufaną drukarnię i… Ciesz się pozytywnym odbiorem swojej reklamy!

Rodzaje balonów reklamowych

Choć wydawać by się mogło, że balon to po prostu balon, rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej. W ofercie naszego sklepu można znaleźć na przykład:

  • Balony foliowe – to wyjątkowe gadżety wybierane na wszelkiego rodzaju wydarzenia (wesela, urodziny, eventy) ze względu na swój elegancki wygląd. W naszej ofercie znajdują się balony reklamowe o rozmaitych kształtach (https://grupaluxpol.pl/balony-reklamowe/balony-foliowe-z-nadrukiem/), takich jak serca i gwiazdy. Jeśli jednak preferujesz rozwiązania klasyczne, śmiało możesz wybrać również balony okrągłe. Pamiętaj, że kształt balona powinien być dobrany do usługi, którą masz zamiar promować.
  • Balony lateksowe dostępne aż w dwóch wersjach – full colour z nadrukiem CMYK (https://grupaluxpol.pl/balony-lateksowe-cmyk) oraz wersja z możliwością wyboru maksymalnie ośmiu różnych kolorów. https://grupaluxpol.pl/balony-lateksowe-sitodruk To doskonała propozycja dla firm, które lubią wyróżniać się z tłumu. Nie ulega wątpliwości, że odpowiedni dobór kolorów na grafice potrafi zdziałać cuda!
  • Balony z nadrukiem okolicznościowym – ten wybór sprawdzi się przy promocji określonego wydarzenia, na przykład promowania nowego produktu Twojej firmy. Na balonie reklamowym możesz bowiem zamieścić dowolny napis, który może przyciągnąć do Ciebie klientów.

Możliwości graficzne

Balony reklamowe mają jedną ogromną zaletę – możesz wydrukować na nich wszystko, o czym tylko pomyślisz. Oczywiście może to być prosta propozycja, na przykład logo Twojej firmy na białym tle. Pamiętaj, żeby unikać wszelkiego rodzaju metod promocji, które mogą kojarzyć się z kiczem – zwłaszcza, gdy prowadzisz firmę oferującą poważne usługi. Jeśli jesteś prezesem banku lub właścicielem kancelarii adwokackiej zdecydowanie lepszym wyborem będzie prostota i elegancja, niż neonowe kolory. Postaw na czytelne i zwięzłe hasła, które przekonają potencjalnych klientów do skorzystania z Twojej usługi. Wybierając taktowny przekaz na pozytywnie kojarzącym się balonie, z całą pewnością zrobisz dobre wrażenie na odbiorcach.

Nie tylko dla dorosłych

Inaczej sprawa ma się jednak, gdy jesteś właścicielem sali zabaw dla dzieci. W tym przypadku wybór wspomnianych wyżej ośmiokolorowych (lub czterokolorowych – to Ty decydujesz o liczbie barw) balonów będzie strzałem w dziesiątkę! Jesteśmy pewni, że otwarcie nowej przestrzeni dla milusińskich wzmocnione balonami reklamowymi okaże się doskonałym pomysłem.

Rozwiązanie idealne

Jak widzisz balony reklamowe to wspaniała forma promocji swoich usług zarówno wśród dzieci, jak i wśród dorosłych – wszystko zależy od tego, czym właściwie się zajmujesz. Ciężko bowiem wyobrazić sobie człowieka, który nie uśmiechnie się na widok wesołego balona! Dzięki tej formie reklamy wzbudzisz w swoich potencjalnych klientach pozytywne skojarzenia, a to z kolei może zadziałać na Twoją korzyść w przyszłości. Jeśli zatem organizujesz event, na którym planujesz promować swoją nową usługę, nie wahaj się ani chwili! Balony reklamowe, choć obecnie tak bardzo niedoceniane, są naprawdę niesamowitą metodą na wypromowanie swoich produktów w przyjemny i wyjątkowo nienachalny sposób.